1Po jakim czasie należy zmyć wstępny kolor?
Wszystko zależy od płynu jaki zastosuję oraz od efektu jaki chciałabyś uzyskać. Najczęściej barwnik wstępny pozostawiamy na skórze od 3 do 5 godzin.
2Czy mogę po opalaniu natryskowym wykonać depilację?
Tak :) Drugiego dnia można wykonać depilację, ale bez użycia pianki (proszę użyć żelu do higieny intymnej)
3Czy po opalaniu natryskowym można opalać się na słońcu lub w solarium?
Tak. Opalenizna natryskowa nie stanowi bariery dla promieniowania UV. Skóra opala się równomiernie, a opalenizna słoneczna zastępuje opaleniznę natryskową. Jest to popularny zabieg przed wyjazdem na wakacje. Należy pamiętać, aby podczas opalania na słońcu lub w solarium, stosować filtry przeciwsłoneczne, które chronią naszą skórę przed poparzeniami oraz negatywnymi skutkami promieniowania Uv.
4Kiedy powinno wykonać się próbne opalanie ślubne?
Opalanie próbne powinno się wykonać co najmniej 2,5 tygodnia przed ślubem.
5Czy po opalaniu mogę skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?
Niestety nie :( Depilację laserową można wykonać po całkowitym zejściu opalenizny natryskowej. Preparat brązujący może stanowić blokadę dla lasera.
6Jak wygląda pierwsze opalanie?
Przed pierwszym opalaniem ekspertka przeprowadzi krótki wywiad a następnie dobierze odpowiedni dla Ciebie odcień płynu. Opalanie z konsultacją trwa ok. 30 minut (sam zabieg ok. 15 minut). Następnie wchodzisz do namiotu, ekspertka opala Cię specjalnym urządzeniem , suszy całe ciało. Po wszystkim powinnaś ubrać się w luźne ubrania.
7Jak długo utrzyma się opalenizna?
Jest to kwestia indywidualna, zależy od naszej karnacji oraz kondycji skóry. Średnio utrzymuje sie od 7 do kilkunastu dni. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu oraz odpowiednia pielęgnacja po opalaniu. Doświadczona ekspertka o wszystkim Cię poinformuje.
8Zabiegi kosmetyczne, czy można się opalać?
Jeśli planujesz inne zabiegi kosmetyczne, możesz się opalać, ale opalanie powinno być wykonane jako ostatnie:
2-3 dni przed depilacja laserowa
3-4 dni przed depilacja woskiem
14 dni przed makijaż permanentny oraz tatuaże(skóra musi być zagojona).
1 dzień przed uzupełnienie rzęs
9Na ile przed ważną uroczystością/wydarzeniem należy się umówić?
Na opalanie natryskowe powinnaś zdecydować się 2-3 dni wcześniej. Opalenizna do pełnego rozwinięcia potrzebuje od 24 do 48 h. Zawsze możesz wykonać opalanie próbne, żeby zweryfikować, czy dobrze czujesz się w dobranym odcieniu opalenizny.
10Czy mogę się opalać w ciąży?
Producenci płynów deklarują, że opalanie natryskowe jest w pełni bezpieczne dla mam karmiących i kobiet w ciąży. Preparaty reagują tylko z wierzchnią warstwą skóry, nie wnikając w głąb. Jeśli zdecydujesz się u mnie na opalanie, proszę, abyś konsultowała opalanie natryskowe ze swoim lekarzem.
11Czy opalanie natryskowe brudzi ubrania/suknię ślubną?
Kolor po rozwinięciu opalenizny nie brudzi ubrań, delikatnie ubrania może zabarwić kolor wstępny , który nakładamy podczas wizyty. Kolor wstępny, który nakładamy podczas wizyty może barwić ubrania. Nie martw się, wszystko spiera się w 30 stopniach :)
12W czym opalać się natryskowo?
W sumie to Ty decydujesz w co się ubierzesz do opalania natryskowego. Ja proponuję opalanie bez stanika w stringach (jednorazowe stringi kosmetyczne otrzymasz ode mnie). Tutaj wszystko zależy od Ciebie.
13Jaki jest czas trwania zabiegu opalania natryskowego?
Opalanie wraz z konsultacją trwa 30 minut, samo opalanie ok. 15 minut.
14Czy opalanie natryskowe jest odpowiednią alternatywą dla osób zmagających się z bielactwem?
Tak. Osoby chorujące na bielactwo często korzystają z tej metody opalania, ponieważ pozwala ona zmniejszyć intensywność przebarwień. Dzięki temu zabiegowi skóra zyskuje bardziej jednolity kolor.
15Czy można się opalać kiedy na skórze są świeże rany?
Nie można :) Zraniona skóra nie może być opalana, ewentualnie uszkodzone miejsce można zabezpieczyć plastrem.
16Jakie są przeciwwskazania do opalania natryskowego?
-Świeże rany,
-świeże tatuaże,
-Zaawansowane atopowe zapalanie skóry
-Łuszczyca
-Nadmiernie przesuszona skóra
-Poparzenia słoneczne lub po solarium
17Jak schodzi opalenizna? Czy będę mieć plamy?
Wszystko zależy od tego w jakiej kondycji jest Twoja skóra. Płyny do opalania natryskowego stopniowo i równomiernie zmywają się z naszej skóry. Aby tak było należy odpowiednio nawilżać skórę po opalaniu oraz nawadniać ją. Pamiętaj również, że jakość opalenizny w dużej mierze uzależniona jest od tego, czy wykonasz beztłuszczowy peeling dzień wcześniej.
Ewentualne resztki opalenizny należy usunąć za pomocą gąbki lub zmiękczyć naskórek, podczas kąpieli, a następnie złuszczyć go suchym ręcznikiem.
18Czy warto opalać twarz?
Zależy od Ciebie :) ja zazwyczaj namawiam klientki do delikatnego opalenia buzi, jeśli na skórze nie występują żadne stany zapalne.
19Czy mogę opalić się natryskowo jeśli mam przedłużone rzęsy?
Tak, możesz :) Preparaty brązujące nie zawierają tłustych substancji, dlatego też nie wpływają na kondycję rzęs.
20Czy opalanie natryskowe ubrudzi paznokcie?
Śmiało możesz iść do kosmetyczki przed zabiegiem opalania natryskowego :) Płyny nie reagują z płytką paznokcia.
21Czy będę wyglądać naturalnie, jeśli mam bardzo jasną karnację?
Tak, oczywiście :) Po konsultacji dobiorę dla Ciebie odpowiedni odcień płynu, tak, żebyś była zadowolona stopniem intensywności opalenizny.
22Po jakim czasie należy zmyć wstępny kolor?
Wszystko zależy od płynu jaki zastosuję oraz od efektu jaki chciałabyś uzyskać. Najczęściej barwnik wstępny pozostawiamy na skórze od 3 do 5 godzin.